...return to index

Brown

Splits

7.5km 215m

Pos Name Club Age Class Time
1st Quentin Harding SROC M50 61:52
2nd Ian Cumpstey JOK M35 66:59
3rd Simon Hunter WCOC M45 69:02
4th Alan Hartley BL M40 69:28
5th Francis Shillitoe NATO M40 71:34
6th Gavin Smith SROC M55 71:39
7th Jeff Powell Davies BL M35 72:15
8th Iain Smith-Ward LOC M45 74:51
9th Mike Harrison WCOC M45 77:44
10th Alastair Mackenzie CLOK M55 81:28
11th Mike Johnson SROC M55 83:34
12th Steve Breeze WCOC M45 87:51
13th Jeff Goodwin WCOC M50 88:12
14th Colin Valentine WCOC M55 89:21
15th Ian Murgatroyd SOLWAY M50 115:53
m20 Stuart Parker WAROC M50 80:54

Blue

Splits

5.3km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Harry Scott LOC M16 45:06
2nd Michael Billinghurst WCOC M55 49:13
3rd Alan Irving WCOC M45 56:07
4th Martin Skinner WCOC M50 56:17
5th Steve Holmes WCOC M45 57:36
6th Emily Brown BL W18 58:27
7th John Robson SOLWAY M60 59:53
8th Mark Edwards SROC M50 61:40
9th Christine Goulding BL W50 63:03
10th Graham Watson WCOC M50 63:46
11th Stuart Graham SOLWAY M45 64:02
12th Richard Towler LOC M65 64:04
13th Phillip Batts CLOK M55 64:59
14th David Hargreaves SROC M65 65:33
15th Chris Pollitt WCOC M55 65:42
16th Derek Kennedy SOLWAY M50 66:16
17th Norman French LOC M65 67:24
18th Ian Teasdale WCOC M55 68:16
19th Julian Lailey SROC M70 69:40
20th Chris Bradford NATO M65 70:18
21st Susan Skinner WCOC W50 70:36
22nd Ben Mitchell IND M40 70:43
23rd Kevin Booth PFO M50 71:47
24th Debbie Thompson BL W60 72:09
25th Tony Duncan WCOC M70 72:47
26th Tom Barkas SROC M65 72:48
27th Mike Hind CLARO M65 72:54
28th Annika Hermik BKO W45 73:31
29th Angela Jackson WCOC W40 74:03
30th Gary Newman BL M50 74:35
31st Chris Petre CLOK M50 80:20
32nd Doug Greenwood BKO M40 80:35
33rd Lindsey Bayles LOC W55 82:33
34th Raymond Wren BL M70 83:27
35th John Nash LOC M65 84:33
36th David Rawle BL M45 84:37
37th Paul Jameson NATO M60 85:50
38th Deborah Goodwin WCOC W55 87:36
39th Paul Goldsmith NATO M45 88:57
40th Richard Evans BL M60 93:28
41st Ann Cummings WCOC W55 99:51

Green

Splits

3.7km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Hunt BL M50 40:58
2nd Chris Mitchell IND M40 43:31
3rd Howard Leslie WCOC M50 43:40
4th Robin Thomas BL M65 44:03
5th Deb Murrell SROC W50 45:27
6th Ben Goodwin WCOC M16 46:33
7th Roger Jackson WCOC M65 47:15
8th Julia Laverack WAROC W50 49:50
9th Richard Cummings WCOC M55 49:57
10th Michael Pearson WCOC M70 50:41
11th Dave McQuillen SOLWAY M70 50:47
12th Jill Smith EBOR W60 51:56
13th Catherine Wetherfield WCOC W50 53:27
14th Gill Browne LOC W55 54:22
15th George Bradshaw LOC M16 56:12
16th Kim Leslie WCOC W50 58:09
17th Caroline Mackenzie CLOK W50 58:11
18th Debbie Watson WCOC W55 59:02
19th Tim Field WAROC M50 61:06
20th David Fenwick WCOC M70 61:13
21st Mike Cumpstey BL M70 61:34
22nd= Jane Yates BL W45 61:39
22nd= Joyce Woffindin WCOC W50 61:39
24th Philip Nichols BL M55 61:47
25th Jon Eaton WCOC M55 62:11
26th William Dehany CLOK M60 63:34
27th Dave Walton LOC M65 66:32
28th Vanessa Brierley WCOC W45 66:48
29th Philip Gager SROC M70 68:17
30th Malcolm Ruckledge WCOC M70 70:26
31st Robert Holder WCOC M60 72:16
32nd Karen Blackburn BL W70 73:36
33rd Rosie Law LOC W60 75:31
34th Polly Allen LOC W16 75:47
35th Charles Weir BL M55 77:24
36th Joan Cumpstey BL W65 78:43
37th Chris Whitby WCOC M50 80:43
38th Rebecca Holland LOC W40 81:33
39th Sarah Chaudhri WCOC W50 88:55
40th Sarah Hiscoke BL W55 95:08
dns rtd J Bacon WCOC M55  
m6 Syd Thomas WCOC M60 62:57

Short Green

Splits

2.8km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Spencer WCOC M45 27:01
2nd Paul Gaines BL M45 36:25
3rd Jim Evans WAROC M45 45:34
4th Christine Roberts EBOR W65 47:37
5th Mike Fairburn PFO M75 48:43
6th Stan Johnston LOC M80 53:59
7th Liz Elliott WCOC W65 58:58
8th Richard Collins SROC M70 61:32
9th Mike Atherton LOC M70 63:23
10th Philip Shrimpton LOC M16 69:16
11th Robin Stansfield BL M75 69:22
12th Richard Moss BL M70 70:06
13th Jane McQuillen SOLWAY W70 72:00
14th Anita Evans BL W60 76:04
15th Sue Birkinshaw MDOC W75 89:59
m6 m8-10 Jane Collins SROC W55 59:50
m4-12 Norma Atherton LOC W70 64:44
m5-12 Lorraine Batts CLOK W55 67:12
m9-12 Shirley Moss BL W70 75:08

Light Green

Splits

3.4km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Henry Teasdale WCOC M14 40:46
2nd Joanna Mitchell IND W40 48:22
3rd Daniel Lister LOC M14 54:13
4th Milo Williamson LOC M14 54:18
5th Luke Turner LOC M18 58:53
6th James Birkinshaw WCOC M14 63:58
7th Verena Johnston LOC W80 66:04
8th Will Sanderson LOC M16 66:21
9th Dougal Kyle BL M75 73:19
10th Kim Sanderson NATO W40 79:02
11th Anita Laird BL W70 89:20
12th Alison Stewart BL W55 96:21
13th Gill Sharples BL W50 98:51
rtd James Weir BL M14  
m7 Hal Rastelli LOC M13 89:35
m6 Beverley Black IND W55 98:47

Orange

Splits

3km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Haddow LOC M14 36:00
2nd Tom Leech LOC M14 37:18
3rd Harry O'Donovan LOC M14 37:27
4th Hal Rastelli LOC M14 37:40
5th Fenton Wilson LOC M14 49:10
6th Matthew Dawson LOC M14 50:00
7th Rosalind Weir BL W12 50:11
8th Oscar + 1 Mitchell IND M10 50:16
9th Wilfrid Teasdale WCOC M12 51:39
10th Benedict Sanderson NATO M10 52:10
11th Liam Woodend LOC M14 52:38
12th Thomas Rawle BL M12 61:44
13th Amy + 1 Mitchell IND W7 76:43
14th Anne Wulff LOC W18 89:01
15th Tabby Milz LOC   90:33
m1-2 Ethan Silcocks LOC M18 54:04
m1-6 Caitlin Hodkinson BL W14 54:58
m2-6 Andrew, Lucy, Abby Booth IND M35 77:12

Yellow

Splits

2.9km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Charli Smith LOC W14 24:44
2nd Joseph Jackson LOC M12 25:16
3rd Oscar Mitchell IND M10 25:32
4th Alice Wood LOC W14 26:48
5th Maisy Yates BL W12 29:46
6th Rebecca O'Donovan LOC   33:45
7th Bethan Tonkin LOC W12 35:34
8th Hannah Birkinshaw WCOC W10 36:23
9th Sarah Johnston LOC W12 39:55
10th Robin Leech LOC M12 41:31
11th Kate Kennedy SOLWAY W40 42:34
12th Owen Baxendale LOC M14 55:11
13th Isaac Hunter WCOC M10 61:30
14th Oscar Sanderson NATO M10 67:44

White

Splits

1.8km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maesie Evans WAROC W12 20:04
2nd Scarlett Evans WAROC W10 21:27
3rd Joss Evans WAROC W10 21:33
4th Maria Gaines BL W10 23:01
5th Isabel Gaines BL W10 31:36
6th Matt, Saioa, Lorea Bell IND   61:30