...return to index

Green

Splits

4.9km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alastair Thomas WCOC M14 28:38
2nd Zac Hudd BOK M14 30:36
3rd Daniel Spencer WCOC M14 32:01
4th Ian Cumpstey JOK M35 34:25
5th Daniel Parker BL M50 37:05
6th Colin Valentine WCOC M50 38:47
7th Andy Lewsley BL M55 39:04
8th Karen Parker BL W50 40:36
9th Stella Lewsley BL W60 42:18
10th Roger Thomas WCOC M50 42:31
11th Raymond Wren BL M65 42:38
12th Joe Hudd BOK M12 44:03
13th Adam Conway GO M12 44:51
14th Chris Lates BL M70 45:38
15th Christine Goulding BL W50 46:47
16th Peter Hudd BOK M50 47:31
17th Rob Bailey CLOK M55 48:05
18th Phil Conway GO M50 49:21
19th Jenny Wren BL W60 49:27
20th Debbie Thompson BL W55 49:42
*** Colour Standard *** *** ***
21st Richard Llewellyn NOC M60 50:10
22nd Dave Neild LOC M65 53:15
23rd Richard Evans BL M60 53:45
24th David Rawle BL M45 56:29
25th Isabel Berry BL W21 56:51
26th Isla Mathieson CLOK W45 58:11
27th Paul David Williams BL M60 59:25
28th= Helen Neild LOC W65 59:59
28th= Jonathan Eaton WCOC M55 59:59
30th Joan Cumpstey BL W65 65:00
31st Karen Blackburn BL W65 66:06
32nd Dick Whitworth BL M75 67:11
33rd Richard Moss BL M70 67:48
34th Diana Mitchell BL W65 68:37
35th Jenn Hudd BOK W45 76:36
36th Anita Evans BL W60 85:29
37th Angela Whitworth BL W70 92:36
m2-13 Alex Willey IND M21 54:28
w10 Fran McDonald WCOC W60 65:20
m8 Gerry Garvey BL M45 73:31

Short Green

Splits

3.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip Nichols BL M55 41:52
2nd Penny Clay IND W45 43:19
3rd Alison Stewart IND W50 46:02
4th Jane Yates BL W45 48:13
5th David Brook NN M70 51:16
6th Robin Stansfield BL M70 52:17
7th Neimh Willey IND W21 52:19
8th Salka Hintikka IND W35 55:52
9th Brian Carey SELOC M55 58:51
*** Colour Standard *** *** ***
10th Louise Wilson BL W70 62:52
11th Clyde Mitchell BL M70 75:56
m4-9 Kate Kilpatrick BL W40 32:50

Orange

Splits

3.0km 125m

Pos Name Club Age Class Time
1st Clare Regan + 1 IND W45 34:01
2nd Francesca Weymouth IND W13 37:12
3rd Keiko Conway GO W50 37:53
4th Sam Hunt BL M10 39:02
5th Caitlin Hodkinson + 1 BL W12 48:31
6th James Birkinshaw WCOC M12 49:22
7th Marie Crotty IND W40 50:43
*** Colour Standard *** *** ***
8th Andrew Suddaby BL M75 51:11
9th Karen Hazelhurst BL W50 52:06
10th Helen Lates BL W70 88:13
m5-9 Max Ruane IND M6 56:41
m5-14 Ben Todhunter LOC M6 58:58
m1-3 m5-7 m9-14 Ellie Todhunter LOC W4 60:43
m5-7 m10 m14 Judy Suddaby BL W70 72:02

White

Splits

0km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Brodie Weymouth IND M11 11:13
2nd Alexa Weymouth IND W9 13:09
3rd Dylan Ruane IND M8 16:47
4th Alex Hunt BL M5 20:59
5th Anna Ruane IND W5 21:30
6th Laura Hazelhurst BL W10 22:22
7th Hannah Birkinshaw WCOC W6 29:28
8th Thomas Hartley BL M2 32:24
9th Maisy Yates BL W10 45:19
10th Lewis Yates BL M8 45:58
*** Colour Standard *** *** ***