...return to index

Green

Splits

4.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Daplyn BL M21 32:00
2nd Christine Goulding BL W50 41:49
3rd Gerry Garvey BL M45 44:27
4th Scott Simpson BL M40 45:07
5th Mark Hawker BL M45 45:18
6th Debbie Thompson BL W55 45:41
7th Raymond Wren BL M65 46:12
8th Chris Lates BL M70 46:22
9th Andy Lewsley BL M55 46:37
10th Colin Valentine WCOC M50 47:34
11th David Rawle BL M45 47:53
12th Ian Teasdale WCOC M50 52:36
13th Jenny Wren BL W60 53:14
14th Philip Nichols BL M55 54:03
15th Henry Teasdale WCOC M12 54:54
16th Richard Evans BL M60 56:01
17th Tom Barkas SROC M65 56:24
18th Brian Carey SELOC M55 58:50
**** Colour Standard **** **** ****
19th Liz Farthing BL W44 59:45
20th Dick Whitworth BL M75 66:56
21st Karen Blackburn BL W65 67:25
22nd Wilfrid Teasdale WCOC M10 67:32
23rd Richard Moss BL M70 68:59
24th Harvey Thompson BL M15 71:59
25th Robin Stansfield BL M70 76:29
26th Denise Broom BL W50 77:20
27th Anita Evans BL W60 80:52
28th Louise Wilson BL W70 84:30
29th Alison Rawle BL W45 85:37
30th Peter Firth NATO M65 87:53
31st Helen Rafferty NATO W70 88:03
32nd Angela Whitworth BL W70 96:27
33rd Judith Skedge NATO W65 127:58
w1 Stella Lewsley BL W60 49:36
m13-15 Margaret Pennel WCOC/BL W70 76:32

Orange

Splits

3.1km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Morgan Wallace IND M12 48:35
1st Karen Hazelhurst BL W50 48:41
2nd Charlotte Hetherington IND W12 52:17
3rd Sally Docton BL W14 54:53
4th Thomas Rawle BL M10 60:35
5th Caitlin Hodgkinson BL W12 71:22
6th Olivia Harrison IST W BROWNIES W12 71:51
n/c George Harrison IND M14 71:52
7th Evie Little IND W8 72:43
8th Ben Sanderson NATO M8 73:41
9th Nicolette Carey SELOC W50 73:56
**** Colour Standard **** **** ****
10th Mills family IND   82:39
n/c Charlotte Bell 1ST W BROWNIES W10 82:58
n/c Ava Dobie 1ST W BROWNIES W8 84:20
n/c Willow Armstrong IST W BROWNIES W12 86:41
11th Helen Lates BL W70 89:02
rtd Hannah Liverich 1ST W BROWNIES W12  
rtd Lauryn Fraser 1ST W BROWNIES W12  
rtd Alice Little 1ST W BROWNIES W10  
rtd Anita Laird BL W70  
m11 Oscar Sanderson NATO M6 74:00
m8-14 Hannah Brown NATO W12 80:36
w3 m7 Aimee Birch 1ST W BROWNIES W10 85:40

White

Splits

1.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Hetherington CARLISLE SQUAD M11 6:57
2nd James Bell IND M9 8:23
3rd Ewan Simpson CARLISLE SQUAD M11 8:52
4th Edward Lamb CARLISLE SQUAD M11 8:54
5th Sam Potter CARLISLE SQUAD M11 9:14
6th Ellie Chappell CARLISLE SQUAD W11 9:22
7th Matthew Potts CARLISLE SQUAD M11 9:26
8th Laura Hazelhurst CARLISLE SQUAD W10 9:46
9th Kate Neville CARLISLE SQUAD W11 10:25
10th Sophie Watson CARLISLE SQUAD W10 11:55
n/c Olivia Harrison 1ST W BROWNIES W12 13:02
11th George Harrison IND M14 13:06
12th Morgan Wallace IND M12 13:30
13th Ava Matcham CARLISLE SQUAD W11 13:35
14th Willow Armstrong 1ST W BROWNIES W12 19:32
15th Isabell Gaines + 2 BL W7 21:32
16th Niamh Connolly 1ST W BROWNIES W12 24:47
17th Abbie Martin 1ST W BROWNIES W12 25:30
18th Alice Little 1ST W BROWNIES W10 25:40
19th Charlotte Bell 1ST W BROWNIES W10 29:55
20th Ava Dobie 1ST W BROWNIES W8 31:28
21st Hannah Liverich 1ST W BROWNIES W10 34:08
22nd Laura Hetherington IND W8 37:21
23rd Isabel Gaines BL W7 39:18
24th Lauryn Fraser 1ST W BROWNIES W12 43:37
**** Colour Standard **** **** ****