...return to index

Course A

Splits

1.6km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlie Harding Skelton   11:17
2nd Kelvin Chan Stainton   11:38
3rd Alex Tarn Culgaith   11:42
4th= Elizabeth Gale Hunter Hall   11:48
4th= Connor Parkin Long Marton   11:48
6th Ollie Langley Hunter Hall   11:56
7th Maisie Hitch Kirkoswald   12:06
8th Barney Pannone Armathwaite   12:27
9th Adam Chubb Kirkoswald   12:50
10th Alice Christy Penruddock   13:30
11th Loius Simpson SKELTON   13:36
12th Peter Hogg Penruddock   13:59
13th Roberta Anderton Lowther   14:13
14th Eve Edmondson Skelton   14:36
15th Jackson Little Kirkoswald   14:39
16th Ross Ridley Plumpton   15:12
17th Zoe Scott Stainton   15:27
18th Isabel Palmer Long Marton   15:36
19th Matthew Bennett Skelton   15:42
20th Hiruthika Ravimohan SKELTON   15:48
21st Daisy Lumley-Curts Alston   15:52
22nd Tyra Mason Langwathby   16:14
23rd= Anna Graves Armathwaite   17:26
23rd= Tamara Wilson Langwathby   17:26
25th Imogen Rolfe Skelton   17:57
26th Henry Lunn Morland   18:05
27th Leon Akrigg Stainton   18:06
28th Emily Watson Long Marton   19:01
29th Poppy Evans PLUMPTON   20:59
30th Ami Morton PLUMPTON   21:13
31st Jack Craib Shap   22:03
32nd Melissa Scrugham CULGAITH   24:31
33rd Alice STAINTON   31:37
m2-22 Joseph Penny Langwathby   7:51
m1-2 m12 m16-18 m22 Kurtis Wood Alston   13:38
m2-4 m6-7 w9 m11-21 Jake Ridley Langwathby   13:44
m10 Jack McFadden Plumpton   14:15
m1-2 w12 m16-22 Elspeth Leslie Penruddock   14:20
m1-2 m8-13 m17-18 Reece Egglestone Long Marton   15:23
m1 w6 m8-12 m14 m18-19 m21 Lily Webb Kirkoswald   16:23
m1 m7-13 m16-17 m20 m22 Joseph Higgins Stainton   16:34
w2 Leon Short Alston   16:36
m1-2 w6 m13 w16 Adam McFadzean Long Marton   16:58
m12 Will Hurst Lazonby   17:02
w19 Tom Hill Hunter Hall   17:06
m18 James Lawrence Alston   17:21
m2 w4 w9 m12 m14-19 w21 Noah Harling Hunter Hall   17:35
m1-2 w4 w11 m14-19 m21-22 T.J Airey Long Marton   17:36
w4 m12 Chyna Romano Stainton   18:41
m3 m8-12 m15 Isabella Nattrass Kirkoswald   19:37
m1-2 w4 m8-12 w14 m16-19 w21 Ella Purdy PLUMPTON   19:42
w7 m9-13 m18 m20 Callum Hickson Alston   20:44
w4 Grace Mitchell Stainton   20:44
m6-16 Thomas Swann Long Marton   20:50
m18 Matthew Wylie Armathwaite   25:02
m1-2 w12 m16-18 m20 Michaela Donald SKELTON   25:06
m1-2 w4 m9-12 m14-22 James Blenkharn Temple Sowerby   32:04
w8 m10-11 Ben Gibson Culgaith   33:46

Course B

Splits

1.7km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andy Walsh Shap   11:19
2nd Thomas Beckett-Hill Morland   11:32
3rd Ali Hassan Kirkoswald   12:03
4th Jack Hullock Long Marton   12:25
5th Becca Johnson Hunter Hall   12:33
6th Isaac Pullan KIRKOSWALD   12:59
7th Jamie McLouchlan ALSTON   13:00
8th Jamie Milburn Morland   13:03
9th Jasmine Matier Morland   13:16
10th Maddie Rockliffe-King Hunter Hall   14:09
11th Sam Glendinning PLUMPTON   14:20
12th Savannah Edwards-Lynch Stainton   15:21
13th Beth Longstaff Long Marton   16:07
14th Harry Snowden Alston   16:26
15th Richard Keeton Long Marton   16:33
16th Millie Shepherd Culgaith   16:37
17th Emma Smithies Culgaith   16:47
18th Todd Ingram Long Marton   16:51
19th Sol Johl Stainton   17:06
20th Tom Noble Kirkoswald   17:10
21st Tash Brompton Shap   17:11
22nd Megan Smith Armathwaite   17:28
23rd Emily Gilbeck Plumpton   17:33
24th Truly Pollard Long Marton   17:41
25th Olivia Johnson Stainton   17:59
26th Tom Turner Stainton   18:03
27th Tanya Cutmore Lazonby   18:14
28th Nicole Beimers Alston   18:19
29th Ellie Mandle Lazonby   18:59
30th Charlotte Sisterton Lowther   19:47
31st Rebecca McCreadie Lowther   20:03
32nd Connor Brown Langwathby   21:06
33rd Charlotte Holliday Langwathby   21:54
34th Llannah Atkinson PLUMPTON   22:46
35th Evie Farndon Kirkoswald   24:01
36th Kara Keenan-Smith PLUMPTON   25:58
37th Adam Gargett Armathwaite   27:18
m17 Oliver Scott Hunter Hall   13:12
m14 David Baker ALSTON   13:24
m7 m13 Kennedy Hodgson Temple Sowerby   13:46
m10 w17 w20 Daisy Reeves Hunter Hall   13:54
m10 Charlotte Sanderson Morland   15:23
m17 Hugh Burne Temple Sowerby   15:34
m19 Molly Jervis KIRKOSWALD   17:43
m5 Marcus Cranston Plumpton   20:06
m1 m19 Ben Savage Lowther   23:34
m4-6 Alaisdair Kettles Temple Sowerby   26:50

Course C

Splits

1.6km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Poppy Schoelfield Hunter Hall   9:33
2nd Jack Sanderson Skelton   10:44
3rd Sam Almond Hunter Hall   10:58
4th Jasmine Campbell Flynn Hunter Hall   11:03
5th Edward Salt Stainton   11:29
6th Miles Davis Skelton   11:59
7th George Edgar Long Marton   12:02
8th Christina Boving Foster Penruddock   12:34
9th Will Ford Langwathby   12:55
10th= Brodie Weymouth Hunter Hall   13:38
10th= Hamish Donnelly Long Marton   13:38
12th Grace Cresswell Morland   13:57
13th Kavan Lightburn Shap   14:52
14th Benjamin Robinson Lazonby   14:58
15th Alexa Fetherstonhaugh Kirkoswald   15:15
16th Kelly Noble Langwathby   15:20
17th Jack McCaig Skelton   15:30
18th Sam O'Grady SKELTON   15:38
19th Tom Kirk Penruddock   16:16
20th Chloe Mattinson Temple Sowerby   16:34
21st Ben Sharpe Lowther   17:28
22nd= Freya Anderson Langwathby   17:46
22nd= Amy Hunter Shap   17:46
24th Emily Law Shap   17:47
25th Ellie Creegan Lazonby   18:21
26th Imogen Farmand Temple Sowerby   18:34
27th Ben Gething Kirkoswald   18:36
28th Joshua Hudson Long Marton   19:07
29th Robert Hopkinson Penruddock   19:08
30th Harry Bowman Langwathby   19:39
31st Lucas Reid ALSTON   19:50
32nd Jessica Parkin Long Marton   20:08
33rd Ben Welsh Langwathby   21:09
34th Freya Taylor Plumpton   23:06
35th Jamie Cowperthwaite Lowther   24:09
36th Dominic Birtle Lazonby   34:47
m18 Abi Gate Plumpton   13:37
m21 Joel Smeaton Skelton   13:45
m18 Kirstie MacLeod Langwathby   16:27
m17 Hannah-Jo Egglestone Long Marton   16:59
m13 Joseph Penny LANGWATHBY   19:07
m15 Emily Hudson Long Marton   20:50
m8 Elly Burton Armathwaite   21:30