...return to index

Course A

Splits

1.1km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dean Batey Hayton   5:58
2nd Adam Walton Houghton   7:06
3rd Marais Dodds Houghton   7:17
4th Becky Cowton Houghton   7:29
5th Joel Smeaton Skelton   7:58
6th Abbie Carter Houghton   8:03
7th Louis Simpson Skelton   8:28
8th Ellie Chappell Hayton   9:06
9th Maddie R/K Hunter Hall   9:38
10th Stephen MacGregor Longtown   10:11
11th Daisy Greenwood Lanercost   10:19
12th Will Clark Stanwix   10:26
13th Mackenzie + Marcus Hayton   10:36
14th Ellie Graham Longtown   10:56
15th Laura Hazelhurst Hayton   12:14
16th Beth Irving Longtown   12:28
17th Jamie & Connor Cummersdale   13:03
18th= Tyler Firth Houghton   14:03
18th= Hiruthika Ravimohan Skelton   14:03
m13 Hannah Potts Hayton   9:32
m6 Francesca + Jack Houghton   10:14
m7 Dominic & Joshua Cummersdale   12:15
m10 m13 Megan Suniga STANWIX   12:17
m11 Joshua Wood Cummersdale   12:29

Course B

Splits

1.1km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ethan Clode Cummersdale   6:59
2nd Ewan Simpson Lanercost   7:40
3rd Finn Mayhew Hayton   7:51
4th Anna Billington Hayton   8:10
5th Will Hawkswell Hayton   8:12
6th Marcus Tiffen Hayton   8:14
7th Alex Wright Houghton   8:21
8th= Jack Sanderson Skelton   8:31
8th= Katie Billington Hayton   8:31
10th Matthew Sisson Hayton   8:33
11th Emma & Molly Cummersdale   8:43
12th Jamie Farqueson Hayton   8:56
13th Emily Scott Cummersdale   9:33
14th Matthew Hunton Houghton   9:48
15th Matthew Bell Cummersdale   9:59
16th Lauren Millar Houghton   10:01
17th Ben Clark Stanwix   10:20
18th Sam O'Grady Skelton   10:33
19th Imogen Rolfe Skelton   10:36
20th Matthew Johnston Stanwix   10:57
21st Lucy Stringer Lanercost   11:12
22nd Brodie Weymouth Hunter Hall   11:21
23rd Natalia Carroll Houghton   11:27
24th Grace Stephenson-Bell Houghton   11:37
25th= Frances Im Thurn Houghton   12:03
25th= Lucy Walshe Stanwix   12:03
27th Rosie Wardlow Houghton   12:23
28th Bath Gardner Longtown   13:11
29th Oliver Lewington Hunter Hall   15:20
30th Lewis Connell Longtown   16:17
31st Kyle + Ava Hayton   16:28
32nd Patricia Schwarz Houghton   23:35
33rd Ellie Boertien Cummersdale   28:06
m13 Jack McCaig Skelton   9:22
m13 Olivia Hales Cummersdale   10:13
w11 Mikey Dean-Norman Cummersdale   13:00
m2 Nathan Reid Longtown   14:22
m10 m13 Shane Davidson LONGTOWN   16:20

Course C

Splits

1.1km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Ryan Hayton   8:13
2nd Sam Potter Hayton   8:15
3rd Sophie Watson Lanercost   10:41
4th Grace Telford Houghton   10:42
5th Lucy McCrone Houghton   10:50
6th Philip Mackay Lanercost   10:51
7th Charlie Harding Skelton   11:13
8th Matthew Murray Houghton   11:30
9th KatieTaylor Stanwix   11:45
10th Adam Noble Houghton   11:54
11th= Lily Harper Stanwix   12:19
11th= Holly North Houghton   12:19
13th Katie Reay Cummersdale   13:06
14th Paige & Gracie Cummersdale   13:15
15th Kyle Morris Cummersdale   13:47
16th Emily Nelson Cummersdale   14:44
17th= Ruaraidh Nugent Longtown   14:52
17th= Alexa Weymouth Hunter Hall   14:52
19th Alice Cardwell Skelton   14:54
20th Matthew Taylor Cummersdale   16:47
21st James Bell Hayton   17:09
22nd Josh Fawkes Cummersdale   17:30
23rd Corrie + Charlotte Border Liners   21:45
m1 m10 m13 Ben Tiffen HAYTON   8:50
m1-2 m12 Connie R/K HUNTER HALL   9:04
m12 Jasmine Cambell F Hunter Hall   9:04
m10-12 Lucy Knudson LONGTOWN   14:15
m11 Bethany Sellars Houghton   14:21
m10-11 Kaitlin Cookson LONGTOWN   15:51
m13 Maja + Isobella Border Liners   29:47

Course D

Splits

1.3km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Connor Dawson William Howard   9:32
2nd Chloe Watson Trinity   9:50
3rd Morgan Weymouth QEGS   10:25
4th Johnny Bouch William Howard   10:32
5th Helen Moffatt Trinity   10:50
6th Lucja Sobolewska William Howard   12:03
7th Alice Beattie + partner William Howard   13:48
8th Alex Batchelor William Howard   14:03
9th Abbie Flemming Trinity   14:04
10th Maria Smielecka William Howard   14:09
11th Alisha Caroll Trinity   15:11
12th Shannon Marshall William Howard   15:43
13th Emily Lowes William Howard   16:49
14th Robyn Faulder William Howard   16:50
15th Jack Morris Trinity   17:41
16th Jessica Stringer + partner William Howard   20:29
m11-12 Terence Campbell Trinity   16:11

Course E

Splits

1.3km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Wigham Austin Friars   9:10
2nd Francesca Weymouth QEGS   9:53
3rd Charlotte Hetherington William Howard   10:00
4th Lucy Mellor Trinity   10:33
5th Luke Stubbs Trinity   11:00
6th Imogen Clark Trinity   12:03
7th Isaac Johnston William Howard   12:12
8th Lucy Miller Trinity   12:17
9th Kane Marshall William Howard   15:12
10th Sophie McCall Trinity   16:04
11th Rebecca Power Trinity   16:45
12th David Commersall William Howard   18:19
w2 w10 m12 Victoria Hewat WILLIAM HOWARD   11:22
m11 Emma Atkinson William Howard   12:51
m2-3 Michaline Smielecka + partner William Howard   12:52
m11 Catherine Potts + partner William Howard   23:54