Course A

Splits

2.400km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Poppy Scholefield Hunter Hall   7:17
2nd Harry Lamb Houghton   8:42
3rd Danny Roper Skelton   9:45
4th Max Whittam Skelton   10:02
5th Francesca Weymouth Hunter Hall   10:36
6th Nathan + Callum Scotby   11:17
7th Isabella Robinson Skelton   11:35
8th Alex Wright Houghton   12:26
9th Anna Billington Hayton   12:34
10th Laura Hazelhurst Hayton   12:41
11th Matthew Murray Houghton   13:19
12th Holly + Rachel Houghton   13:30
13th Sophie Watson Lanercost   13:46
14th Francisca Boyling Houghton   13:47
15th Travis Little Hayton   14:03
16th Austin Warwick Longtown   14:06
17th Lucy Stringer Lanercost   14:33
18th Kate Neville Lanercost   14:36
19th Mackenzie Little Hayton   19:16
20th Ava Matcham Hayton   19:17
21st Lauren Millar Houghton   21:58
22nd Emily D + Katie Longtown   22:54
23rd Jasmine + Alice Scotby   23:02
24th Matthew Taylor Cummersdale   23:11
25th Danielle + Rachel Longtown   23:17
26th Marcus Chappell Hayton   23:42
27th Kyle Morris Cummersdale   25:31
28th Alexa Weymouth Hunter Hall   25:35
29th Hannah Potter Hayton   26:57
30th Kate Sedgwick Crosby-on-Eden   28:08
31st Abbie + Patricia Scotby   31:24
32nd Emma Dawson Hendy Cummersdale   31:59
33rd Molly Parkinson Cummersdale   33:34
34th Rebecca Long Cummersdale   34:04
mp Rachel Grierson Skelton   10:19
mp Edward Lamb HAYTON   14:08
mp Abbie Grant Houghton   20:42

Course B

Splits

2.500km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tommy Blackburn Skelton   9:44
2nd Phoebe Wright Skelton   10:03
3rd Jack McCaig Skelton   10:50
4th Adam Walton Houghton   11:02
5th Sam Potter Hayton   11:36
6th Becky Cowton Houghton   11:39
7th Aaron Halliwell Crosby-on-Eden   11:44
8th Ellie Chappell Hayton   11:49
9th Katie Billington Hayton   12:04
10th Alice Cardwell Skelton   12:23
11th Patricia Schwarz Houghton   12:24
12th Nathan Fidler Skelton   13:31
13th Daisy Greenwood Lanercost   13:46
14th Joshua Lewington Hunter Hall   13:54
15th Emily Thomson Longtown   14:09
16th Sophie Thomson Longtown   14:10
17th Jessica Stringer Lanercost   14:21
18th Brodie Weymouth Hunter Hall   14:24
19th Samantha Bell Skelton   15:52
20th Ewan Simpson Lanercost   16:24
21st Billy MacGregor Longtown   18:35
22nd Lewis Fell Houghton   18:40
23rd Shaun + Shannon Longtown   19:05
24th Kit McMean Hayton   19:32
25th Darius Howarth Houghton   21:56
26th Adam Kirkbride Houghton   22:01
27th Josh Ward Cummersdale   22:40
28th Connor Taylor Cummersdale   23:52
29th Jsh + Dominic Cummersdale   25:45
30th Matthew Bell Cummersdale   26:52
31st Harriet Smalley Hayton   28:43
32nd Becca + Lucy Scotby   31:53
33rd Ellie Carter Cummersdale   32:22
34th Mia Jardine Berry Cummersdale   34:38
35th Emma Irving Longtown   36:40
mp Adam Noble HOUGHTON   13:51
mp Hannah C + Luke HAYTON   14:49

Course C

Splits

2.400km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dean Batey Hayton   7:30
2nd James Ryan Hayton   9:00
3rd Katie Farley Skelton   9:02
4th Miles Davis Skelton   10:19
5th Tom Hawkswell Hayton   10:27
6th Will Hawkswell Hayton   11:00
7th Joel Smeaton Skelton   11:52
8th Finn Mayhew Hayton   12:19
9th James Bell Hayton   12:37
10th Grace Telford Houghton   12:40
11th Matthew Sisson Hayton   13:14
12th Matthew Horton Houghton   13:55
13th Natalia Carroll Houghton   14:01
14th Beth Irving Longtown   14:14
15th Hayden Chandler Houghton   14:23
16th Hannah Temperly Hayton   14:35
17th Emily F + 1 Houghton   15:26
18th Jordan Bell Longtown   15:35
19th Philip MacKay Lanercost   17:37
20th Imogen Rolfe Skelton   17:42
21st Katie + Olivia Cummersdale   18:03
22nd Mr Johnston + Mrs Burnie Houghton   18:04
23rd Lauren Robinson Houghton   18:15
24th Dorina Hawarth Houghton   18:26
25th Emily Scott Cummersdale   18:44
26th Mikey Dean Norman Cummersdale   19:05
27th Matthew Sharp Cummersdale   20:16
28th Emma McFarlane Hayton   20:38
29th Lucy + Rosie Houghton   20:46
30th Alexa +1 HUNTER HALL   20:51
31st Oliver Lewington Hunter Hall   21:17
32nd Ruardaidh Nugent Longtown   23:44
33rd Victoria Grant Houghton   27:21
34th Phoebe Townsley Crosby-on-Eden   28:00
35th Emily Nelson Cummersdale   28:25
36th Paige Alcock Cummersdale   30:40
mp Liam + Archie Hayton   20:57
mp Name BL   27:23

Course D

Splits

2.500km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chloe Watson Trinity   8:29
2nd Emma Little Trinity   9:23
3rd Morgan Weymouth QEGS   10:29
4th Victoria Slater William Howard   11:23
5th Lucy Millar Trinity   12:11
6th Niall Burnie Trinity   13:22
7th Claudia Robson William Howard   13:36
8th Emily Lowes William Howard   13:51
9th Connor Dawson William Howard   15:08
10th Yasmin Tinnion William Howard   16:07
mp Emily Booker William Howard   15:05

Course E

Splits

2.400km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Moffatt Trinity   9:43
2nd Alex Batchelor William Howard   10:20
3rd Kieran Burnie Trinity   11:37
4th Ben Jamieson William Howard   12:07
5th Sophie McCall Trinity   12:18
6th Isobel Ross William Howard   13:38
7th Philippa Alton William Howard   15:45
8th Crystal Wolfe William Howard   20:17
9th Shannon Marshall William Howard   22:21
mp John Wigham Austin Friars   13:07
mp Dorothy Power Trinity   13:13