Course A

Splits

2.200km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tommy Blackburn Skelton   13:39
2nd James Ryan Hayton   14:11
3rd= Max Whittam Skelton   14:12
3rd= Francesca Weymouth Hunter Hall   14:12
5th Phoebe Wright Skelton   14:25
6th Katie Billington Hayton   14:37
7th Edward Lamb HAYTON   14:58
8th Adam Walton Houghton   15:08
9th Anna Billington Hayton   15:09
10th Elizabeth + Jasmine Hunter Hall   15:20
11th Ben Jamieson William Howard   15:42
12th Mackenzie Marston Hunter Hall   16:02
13th Patricia Schwarz Houghton   16:08
14th Emily Thomson Longtown   16:49
15th Tom Hawkswell Hayton   17:16
16th Callum + Olivia Scotby   19:00
17th Abbie Carter Houghton   20:22
18th Shannon + Kaitlin Longtown   21:04
19th Matthew Hunton Houghton   21:37
20th Lauren Robinson Houghton   23:10
21st Matthew Bell Cummersdale   23:28
22nd Daisy Greenwood Lanercost   23:50
23rd Lauren Millar Houghton   24:00
24th Kate Neville Lanercost   24:29
25th Lewis + Adam Houghton   24:54
26th Rachel + Shaun Longtown   26:57
27th Chloe Taylor Cummersdale   27:51
28th Paige + Molly Cummersdale   29:19
29th Matthew Sharp Cummersdale   29:21
30th Marcus Chappell Hayton   30:03
mp Laura Hazelhurst Hayton   15:39
mp Ewan Simpson Lanercost   16:51
mp Alex Wright Houghton   17:35
mp James Bell Hayton   22:31
mp Kate Sedgwick Crosby-on-Eden   26:03
mp Billy MacGregor Longtown   27:35
mp Ellie Carter Cummersdale   29:25
mp Alice Cardwell Skelton   31:09
mp Joel Smeaton Skelton   31:20

Course B

Splits

2.200km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nathan Fidler Skelton   11:53
2nd Dean Batey Hayton   12:22
3rd Miles Davis Skelton   13:39
4th Joshua Lewington Hunter Hall   14:49
5th Harry Lamb Houghton   14:57
6th Will Hawkswell Hayton   16:33
7th Sam Potter Hayton   16:39
8th Sophie Thomson Longtown   16:57
9th Mackenzie + Ava Hayton   17:49
10th Lucy Atkinson Houghton   17:56
11th Isabella Robinson Skelton   17:59
12th Hannah Temperly Hayton   18:23
13th Matthew Murray Houghton   18:32
14th Emily Scott Cummersdale   18:45
15th Darius Howarth Houghton   18:55
16th Jordan Bell Longtown   19:06
17th Francisca Boyling Houghton   19:29
18th Name BL   20:36
19th Philip Mackay Lanercost   21:04
20th Natalia Carroll Houghton   24:01
21st Hannah Potter Hayton   24:17
22nd Sophie Watson Lanercost   24:44
23rd Phoebe Townley Crosby-on-Eden   25:52
24th Emma Irving Longtown   25:54
25th Rebecca + Kyle Cummersdale   27:02
26th Archie Lamb Hayton   28:13
27th Tyler Firth Houghton   29:40
28th Danielle Smith Longtown   31:18
29th Lucy + Bec ca Scotby   34:09
30th Abie + Petrina Scotby   34:19
31st Samantha Bell Skelton   35:22
32nd Liam James Hayton   38:34
33rd Brody Weymouth Hunter Hall   49:45
mp Oliver Lewington Hunter Hall   15:38
mp Mia Jardine Berry Cummersdale   19:18
mp Emma Dawson-Hendy Cummersdale   22:57
mp Alex Briggs Hayton   25:25
mp Katie Ross Longtown   32:08

Course C

Splits

2.200km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Poppy Scholefield Hunter Hall   11:41
2nd= Katie Farley Skelton   15:00
2nd= Danny Roper Skelton   15:00
4th Travis Little Hayton   15:54
5th Austin Warwick Longtown   17:08
6th Becky Cowton Houghton   17:55
7th Rachel Blaylock Houghton   18:07
8th Ellie Chappell Hayton   18:37
9th Rachel Grierson Skelton   18:42
10th Grace Telford Houghton   18:53
11th Aaron Halliwell Crosby-on-Eden   18:55
12th Finn Mayhew Hayton   20:34
13th Lucy Stringer Lanercost   21:25
14th Jessica Stringer Lanercost   23:01
15th Imogen Rolfe Skelton   23:13
16th Ruaraidh Cookson Longtown   23:14
17th Jack McCaig Skelton   23:15
18th Joshua Ward Cummersdale   24:14
19th Matthew Sisson Hayton   24:24
20th Mr J + Mrs B Houghton   24:43
21st Kit McMean Hayton   25:39
22nd Emily Dixon Longtown   25:52
23rd Alice + Jasmine Scotby   26:03
24th Howarths Houghton   26:14
25th Holly North Houghton   27:41
26th Lucy McCrone Houghton   28:23
27th Mikey Dean-Norman Cummersdale   28:25
28th Emily Nelson Cummersdale   29:12
29th Victoria Grant Houghton   29:25
mp Isabella Briggs HAYTON    
mp Beth Irving Longtown   17:50
mp Luke Temperly Hayton   20:41
mp Emily F + Hayden Houghton   25:10
mp Hannah Cortes HAYTON   25:18
mp Emma M + 1 HAYTON   27:01

Course D

Splits

2.300km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Moffatt Trinity   14:23
2nd Connor Dawson William Howard   14:28
3rd Chloe Watson Trinity   15:10
4th John Wigham AUSTIN FRIARS   16:57
5th Niall Burnie Trinity   17:09
6th Isobel Ross William Howard   19:21
7th Claudia Robson William Howard   20:18
8th Emily Lowes William Howard   20:22
9th Shannon Marshall William Howard   21:23
10th Emily Booker William Howard   24:07
mp Dorothy Power Trinity   20:47

Course E

Splits

2.200km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Morgan Weymouth QEGS   13:15
2nd Emma Little Trinity   15:11
3rd Alex Batchelor William Howard   15:49
4th Kieran Burnie Trinity   19:13
5th Victoria Slater William Howard   20:51
6th Yasmin Tinnion William Howard   22:38
7th Philippa Alton William Howard   22:42
8th Lucy Miller WILLIAM HOWARD   22:46
9th Catherine Potts William Howard   27:23
10th Crystal Wolfe William Howard   29:32
mp Lucy Mellor Trinity   17:45