Course A

Splits

1.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Max Whittam Skelton   11:38
2nd= Tom Hawkswell Hayton   11:59
2nd= Travis Little Hayton   11:59
4th Danny Roper Skelton   13:04
5th Brodie Weymouth Hunter Hall   13:19
6th Austin Warwick Longtown   13:36
7th= Emily Thompson Longtown   13:46
7th= Mia Jardine Berry Cummersdale   13:46
9th Sam Potter Hayton   15:24
10th Matthew Bell Cummersdale   15:26
11th Hannah Temperly Hayton   15:56
12th Lauren M + Patricia Houghton   15:59
13th Samantha Bell Skelton   16:19
14th Harriet Smalley Hayton   16:52
15th Beth Irving Longtown   17:25
16th Emily Scott Cummersdale   17:28
17th Josh Fawkes Cummersdale   17:42
18th= Sophie Thompson Longtown   18:00
18th= Sophie Watson Lanercost   18:00
20th Marcus Chappell Hayton   20:24
21st Hannah Potter Hayton   20:40
22nd Emma + Liam Hayton   21:36
23rd Ellie Carter Cummersdale   22:20
24th Hayden + Matthew HOUGHTON   22:51
25th Emily + Abbie Houghton   23:44
26th Darius Howarth Houghton   24:32
27th Lucy + Becca Scotby   28:42
28th Victoria + Lauren R HOUGHTON   30:45
29th Jasmine + Alice Scotby   31:42
mp Will + Jamie + Zac Hayton   15:59
mp Kaitlin Cookson LONGTOWN   22:20
mp Shannon Burns LONGTOWN   22:38

Course B

Splits

1.500km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nathan Fidler Skelton   9:44
2nd Francesca Weymouth Hunter Hall   9:55
3rd Katie Farley Skelton   10:25
4th James Ryan Hayton   12:16
5th Joshua Lewington Hunter Hall   12:41
6th Lucy A + Becky Houghton   12:55
7th Holly + Rachel Houghton   13:03
8th Ewan Simpson Lanercost   13:12
9th Adam Walton Houghton   13:13
10th Nathan + Callum Scotby   13:37
11th Joel Smeaton Skelton   14:31
12th Jessica Stringer Lanercost   15:42
13th Daisy Greenwood Lanercost   16:04
14th Kit McMean Hayton   16:23
15th Alice Cardwell Skelton   16:38
16th Billy MacGregor Longtown   17:08
17th Ellie Chappell Hayton   17:37
18th Emily Dawson Hendy Cummersdale   18:22
19th Mikey Dean Norman Cummersdale   18:52
20th Emily Nelson Cummersdale   20:28
21st Josh Ward Cummersdale   21:20
22nd Holly + Lucy Houghton   22:04
23rd Isobella Briggs Hayton   27:09
24th Matthew S + Alex B Hayton   29:14
25th Shaun Holliday Longtown   31:12
26th Abbie + Petrina Scotby   31:41
mp Finn Mayhew Hayton   14:34
mp Molly + Rebecca Cummersdale   19:45
mp Adam + Matthew Houghton   21:01

Course C

Splits

1.500km

Pos Name Club Age Class Time
1st Edward Lamb Hayton   9:09
2nd Dean Batey Hayton   9:13
3rd Phoebe Wright Skelton   9:26
4th Miles Davis Skelton   9:34
5th Tommy Blackburn Skelton   9:37
6th Morgan Weymouth QEGS   9:52
7th Poppy Scholfield Hunter Hall   10:02
8th Isabella Robinson Skelton   10:29
9th Elizabeth Gale Hunter Hall   10:30
10th Rachel Grierson Skelton   11:26
11th Jack McCaig Skelton   11:31
12th Alex Wright Houghton   13:02
13th Aaron Halliwell Crosby-on-Eden   13:40
14th Philip Mackay Lanercost   13:50
15th Laura Hazelhurst Hayton   13:53
16th Anna Billington Hayton   14:49
17th Ruaraidh Nugent Longtown   15:31
18th Hannah + Luke T Hayton   16:27
19th Imogen Rolfe Skelton   16:39
20th Katie + Olivia Cummersdale   16:53
21st Ava Matcham Hayton   17:07
22nd Natalia Carroll Houghton   17:14
23rd Jordan Bell Longtown   18:00
24th Lucy Simpson Lanercost   19:18
25th Archie lamb Hayton   20:41
26th Emily Irving Longtown   20:53
27th Matthew Sharp Cummersdale   21:17
28th Emily Dixon Longtown   21:39
29th Francisca + Grace Houghton   21:44
30th Paige Alcock Cummersdale   22:45
31st Rachel + Katie Longtown   22:49
32nd Kyle Morris Cummersdale   22:51
33rd Lewis Fell Houghton   26:46
34th Tyler Firth Houghton   29:02
mp Katie Billington Hayton   12:11
mp Mackenzie + India Hayton   17:43
mp Olivea Lewington Hunter Hall   21:04

Course D

Splits

1.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Chloe Watson Trinity   12:20
2nd Dorothy Power Trinity   12:25
3rd Emily Lowes William Howard   13:33
4th Catherine Potts William Howard   14:00
5th Sophie McCall Trinity   14:25
6th Niall Burnie Trinity   15:31
7th Shannon Marshall William Howard   16:01
8th Name BL   16:46
9th Philippa Alton William Howard   22:53

Course E

Splits

1.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Connor Dawson William Howard   10:39
2nd John Wigham Austin Friars   11:30
3rd Helen Moffatt Trinity   11:51
4th Lucy Mellor Trinity   12:45
5th Claudia Robson William Howard   14:09
6th Kieran Burnie Trinity   16:46
7th Crystal Wolfe William Howard   19:38
8th Isobel Ross William Howard   20:23
9th Emily Booker William Howard   23:30