Eycott,May2010Sun 23/05/2010 12:01
Resultscreated by OE2003 Stephan Kramer 2008

   Pl       Time    Name                          Club                   BOF Age Cla 



Short  (4)               1.5 km  95 m   5 C            

    1      28:42    Caitlin Suddaby               BL                                 
    2      48:44    James Birkinshaw              WCOC                   M7          
    3      54:00    Matthew Birkinshaw            WCOC                               

              mp    Judy Suddaby                  BL                     W70         



Medium  (36)             4.4 km  160 m   12 C          

    1      39:35    Stuart Parker                 WAROC                              
    2      42:53    Christine Goulding            BL                     W45         
    3      44:58    Barry Harrison                CLOK                   M70         
    4      47:41    Fran McDonald                 WCOC                   W60         
    5      49:09    Kim Leslie                    WCOC                   W45         
    6      50:07    Emma Moody                    WCOC                   W40         
    7      54:40    Stella Lewsley                BL                     W55         
    8      57:20    Stan Johnston                 LOC                    M75         
    9      57:55    Robin Stansfield              BL                     M70         
   10      59:34    Anita Laird                   BL                     W65         
   11      59:36    Dave McQuillen                SOLWAY                 M65         
   12      60:28    Andrew Suddaby                BL                     M70         
   13      61:08    Annette Milburn               WCOC                   W55         
   14      61:10    Paul Williams                 BL                                 
   15      61:13    Shirley Moss                  BL                     W65         
   16      61:39    Louise Wilson                 BL                     W70         
   17      64:24    Rachel Osborn                 WAROC                              
   18      65:00    Joan Cumpstey                 BL                     W60         
   19      67:54    Richard Moseley               LOC                    M70         
   20      75:46    Gerald Wilson                 BL                     M70         
   21      79:53    Christine Moseley             LOC                    W60         
   22      80:56    Verena Johnston               LOC                    W75         
   23      81:21    Barbara Plant                 BL                     W70         
   24      85:04    Marguerite Pennell            WCOC                   W70         
   25      85:33    Sue Birkinshaw                MDOC                   W70         
   26      85:46    Matthew Whitby                WCOC                   M14         
   27      86:59    Chris Whitby                  WCOC                   M45         
   28      98:54    Jane McQuillen                SOLWAY                 W65         

              mp    Helen Lates                   BL                     W65         
              mp    Dave Allison                  CLOK                   M70         
              mp    Angela Whitworth              BL                     W65         
              mp    Karen Blackburn               BL                     W60         
              mp    Jo Ratcliffe                  LOC                                
              mp    James Ratcliffe               LOC                    M35         
              mp    David Brook                   NN                     M65         
              mp    Diana Mitchell                BL                     W60         



Long  (19)               7.6 km  275 m   19 C          

    1      52:23    Michael Billinghurst          WCOC                   M50         
    2      59:00    Andy Lewsley                  BL                     M55         
    3      63:15    Howard Leslie                 WCOC                   M45         
    4      69:32    Raymond Wren                  BL                     M60         
    5      70:32    Bob Barnby                    WCOC                   M60         
    6      71:00    Jenny Wren                    BL                     W60         
    7      71:01    Jeff Powell Davis             BL                     M21         
    8      71:38    Ray Johnstone                 WCOC                   M55         
    9      74:59    Chris Lates                   BL                     M70         
   10      78:01    Paul Fussell                  BL                                 
   11      78:57    Debbie Thompson               WCOC                   W50         
   12      81:39    Derek Fryer                   LOC                    M55         
   13      85:54    Alasdair Brock                WCOC                               
   14      89:59    Mike Cumpstey                 BL                     M60         
   15      93:27    Judy Johnson                  BL                     W55         
   16     100:07    Richard Moss                  BL                     M65         

              mp    David Moorat                  BL                     M70         
              mp    Penny Bibby                   WCOC                   W50         
              mp    Clyde Mitchell                BL                     M65