Aughertree July 09Thu 23/07/2009 11:09
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl       Time    Name                          Club               Age Class   



Short  (24)                                                    4.1 km  95 m   7 C            

    1      25:01    Patrick Smythe                NATO               M50         
    2      30:38    Paul Fussell                  BL                             
    3      32:31    Paul Eaton                    WCOC               M12         
    4      33:34    Susan Skinner                 WCOC               W40         
    5      35:09    Paul Clifford                 MDOC                           
    6      35:30    Lynne Thomas                  WCOC               W35         
    7      36:12    Heather Wornham               WCOC               W14         
    8      36:51    Paul Tickner                  WCOC               M50         
    9      37:19    Fran McDonald                 WCOC               W55         
   10      38:30    Richard Moss                  BL                 M65         
   11      39:06    Penny Clay                    BL                 W40         
   12      40:52    Dick Whitworth                BL                 M70         
   13      42:52    Andrew Suddaby                BL                 M70         
   14      42:56    Jon Eaton                     WCOC               M50         
   15      44:55    Annette Milburn               WCOC               W55         
   16      46:02    Jayne Malley                  WCOC               W50         
   17      46:38    Louise Smith                  BL                 W40         
   18      47:42    Shirley Moss                  BL                 W65         
   19      52:03    Anita Laird                   BL                 W65         
   20      57:11    Barbara Plant                 BL                 W70         
   21      61:14    Dave Benjamin                 IND                            
   22      65:17    Marguerite Pennell            WCOC               W65         
   23      70:08    Angela Whitworth              BL                 W65         

              mp    Anita Evans                   BL                 W55         



Long  (15)                                                     6.8 km  175 m   11 C          

    1      42:32    Michael Billinghurst          WCOC               M45         
    2      45:18    Chris Harling                 IND                            
    3      46:41    Paul Johnson                  BL                 M55         
    4      49:27    James Laird                   INVOC              M35         
    5      51:29    Stella Lewsley                BL                 W55         
    6      52:36    Richard Warner                WCOC               M55         
    7      53:28    David Downes                  WCOC               M55         
    8      55:20    Mike Cumpstey                 BL                 M60         
    9      58:10    Jenny Wren                    BL                 W55         
   10      63:18    Christopher Lates             BL                 M65         
   11      64:35    Judy Johnson                  BL                 W55         
   12      69:27    Richard Evans                 BL                 M55         
   13      72:29    Douglas Tickner               WCOC               M16         
   14      89:50    Joan Cumpstey                 BL                 W60         

              mp    Jonathan Lagoe                LOC                M50         



Novice  (7)                                                    2.0 km  30 m   8 C            

    1      17:33    Alastair Thomas               WCOC               M10         
    2      21:10    Leslie Wornham                WCOC                           
    3      26:00    Rosie Hogg + Jake Melton      IND                            
    4      28:02    Caitlin Suddaby               BL                             
    5      30:59    Judy Suddaby                  BL                 W65         
    6      35:12    Ben Breeze + Orin Douglas     WCOC                           
    7      39:33    Kate Skinner + Carys Thomas   WCOC               W10