Gelt Woods 08Thu 24/07/2008 12:09
Resultscreated by OE2003 Stephan Kramer 2007

   Pl       Time    Name                   Club                    Age Class   



Short  (18)                      4.1 km  155 m   11 C          

    1      59:27    Robin Stansfield       BL                      M65         
    2      61:37    Christopher Lates      BL                      M65         
    3      62:39    Dick Whitworth         BL                      M65         
    4      67:44    David Brook            NN                      M65         
    5      80:32    Geoff Armer            BL                      M60         
    6     107:32    Barbara Plant          BL                      W70         
    7     108:14    Penny Clay             IND                     W35         
    8     115:37    Carole Firth           NATO                    W60         
    9     129:26    Louise Smith           BL                      W40         
   10     137:51    Marguerite Pennell     WCOC                    W65         

              mp    Ian Smith              NATO                    M75         
              mp    Peter Firth            NATO                    M60         
              mp    Joan Cumpstey          BL                      W60         
              mp    Philip Nichols         BL                      M50         
              mp    Angela Ruckledge       WCOC                    W60         
              mp    Helen Lates            BL                      W65         
              mp    Linda Collison         BL                      W55         
              mp    Angela Whitworth       BL                      W65         



Long  (9)                        6.2 km  250 m   17 C          

    1      59:47    Alan Irving            WCOC                    M40         
    2      73:15    Stuart Parker          WAROC                   M40         
    3      82:01    David Downes           WCOC                    M50         
    4      82:26    Robin Stones           IND                                 
    5      85:12    Malcolm Ruckledge      WCOC                    M65         
    6      89:02    Mike Cumpstey          BL                      M60         
    7      94:09    Martin Smith           DEE                                 
    8     109:56    Isabel Berry           IND                                 
    9     119:45    Christine Goulding     WCOC                    W45         



Novice  (10)                     2.5 km  50 m   10 C           

    1      19:59    Oliver Dawson          IND                                 
    2      20:06    Joseph Tidmarsh        IND                                 
    3      37:05    K Allen E Barker T Hig BL/IND                              
    4      41:04    Tilly Scott            IND                                 
    5      41:06    Noah Scott             IND                                 
    6      44:06    Lucy Metcalf           EPOC                                
    7      44:08    Jake Metcalf           EPOC                                
    8      49:17    Avis Armer             BL                      W60         
    9      49:59    Edward Higgs +1        BL                                  

              mp    John Wigham + 1        BL