AUGHERTREE 18 July 2007Thu 19/07/2007 11:05
Resultscreated by OE2003 Stephan Kramer 2005

   Pl       Time    Name                      Age Class  Club                    



Long  (21)                       

    1      38:45    Michael Billinghurst      M45        WCOC                    
    2      41:09    Patrick Smyth                        NATO                    
    3      41:54    Alan Irving                          WCOC                    
    4      46:24    Mark Hawker               M40        BL                      
    5      46:42    Julian Lailey             M60        SROC                    
    6      48:10    Ian Maxwell               M45        RR                      
    7      48:17    Sam Syers                 M21        BL                      
    8      49:09    Michael Pearson           M60        WCOC                    
    9      51:12    Haakon Arnesen                       BYAASEN                 
   10      51:42    Raymond Wren              M60        BL                      
   11      51:44    Colin Webb                           WCOC                    
   12      52:12    Stella Lewsley            W50        BL                      
   13      52:49    Graham Watson             M45        WCOC                    
   14      53:01    Tom Mitchell              M21        IND                     
   15      53:26    Graeme Mactavish                     IND                     
   16      56:02    Ian Ramsay                M40        WAROC                   
   17      57:06    Clyde Mitchell            M60        BL                      
   18      57:19    Stuart Parker                        WAROC                   
   19    1:02:53    Emily Carpenter           W21        IND                     
   20    1:05:42    Diana Mitchell            W60        BL                      
   21    1:09:51    Charlotte Watson          W14        WCOC                    



Short  (31)                      

    1      35:12    Neil Hamlyn                          IND                     
    2      35:36    Neville Elstone                      IND                     
    3      35:54    Duncan Taylor             M45        WCOC                    
    4      41:14    Debbie Watson             W45        WCOC                    
    5      42:43    Mike Cumpstey             M60        MDOC                    
    6      42:58    Malcolm Ruckledge         M60        WCOC                    
    7      43:14    Christopher Lates         M65        BL                      
    8      43:25    Jenny Wren                W55        BL                      
    9      43:26    Susan Skinner             W40        WCOC                    
   10      45:52    Richard Evans             M50        BL                      
   11      47:39    Alice Crook                          IND                     
   12      47:42    Philip Nichols            M50        BL                      
   13      47:43    Fran McDonald             W55        WCOC                    
   14      48:50    Kirstin Maxwell           W16        RR                      
   15      48:51    Robin Stansfield          M65        BL                      
   16      48:59    Dick Whitworth            M65        BL                      
   17      49:30    Julia Arnesen                        BYAASEN                 
   18      50:53    Annette Milburn           W50        WCOC                    
   19      51:18    Richard Moss              M65        BL                      
   20      51:56    Anita Laird               W60        BL                      
   21      54:12    Penny Bibby               W50        WCOC                    
   22      56:25    Shirley Moss              W60        BL                      
   23      58:00    Joan Cumpstey             W55        MDOC                    
   24      59:07    Eileen Maxwell            W40        RR                      
   25    1:01:50    Angela Ruckledge          W60        WCOC                    
   26    1:02:23    Sue Hawker                W40        BL                      
   27    1:06:40    Rachel Osborn                        WAROC                   
   28    1:07:11    Marguerite Pennell        W65        WCOC                    
   29    1:11:17    Barbara Plant             W70        BL                      

              mp    Anita Evans                          BL                      
              mp    David Moorat                         IND                     



Novice  (7)                      

    1      16:29    Callum Plunkett           M12        Bishop Harvey Goodwin   
    2      21:22    John Wigham               M10        Lanercost School        
    3      22:05    Emma Arnesen                         BYAASEN                 
    4      24:35    David Moorat                         IND                     
    5      25:23    Hannah Skinner            W14        WCOC                    
    6      26:06    Kate Skinner              W10        WCOC                    
    7      27:17    Alastair Thomas           M10        WCOC