...return to index

Brown

Splits

6.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st Leon Foster AIRE M21 41:30
2nd Simon Gardner CLYDE M21 45:15
3rd Alan Hartley BL M40 53:43
4th Alastair Mackenzie CLOK M55 54:56
5th Karen Parker BL W50 55:00
6th Peter Gorvett SYO M65 55:42
7th Derek Fryer LOC M60 57:51
8th Martyn Dean CLOK M55 66:17
9th Paul David Williams BL M65 80:35

Blue

Splits

4.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rowan Capper EBOR M20 27:53
2nd Daniel Spencer WCOC M16 30:22
3rd Ian Maxwell RR M55 30:26
4th Michael Billinghurst WCOC M55 30:28
5th Stewart Allison LOC M16 31:36
6th Graham Capper EBOR M55 32:25
7th Jeff Goodwin WCOC M50 33:39
8th Johanna Cleary LOC W50 34:27
9th Hannah Cleary-Hughes LOC W18 35:02
10th Mark Hawker BL M50 35:08
11th Emily Brown BL W16 35:55
12th John Taylor WCOC M50 37:05
13th Douglas Henderson RR M60 37:26
14th Katherine Lowles WCOC W18 37:39
15th Debbie Thompson BL W55 38:32
16th Robin Thomas BL M60 38:38
17th David Rawle BL M45 39:44
18th Paul Boyles NATO M40 41:12
19th Bob Barnby WCOC M65 41:48
20th Elizabeth Loffill STAG W21 41:57
21st Mike Cumpstey BL M65 42:49
22nd Caroline Mackenzie CLOK W50 44:21
23rd Joshua Boyles NATO M16 45:57
24th Fred Miller NATO M60 46:13
25th Jenny Wren BL W65 48:26
26th Claire Lombard-Chibnall LOC W45 51:30
27th Charlotte Willis AIRE W21 58:16
28th Raymond Wren BL M65 58:32

Green

Splits

4.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Pearson WCOC M70 31:09
2nd Niamh Hunter WCOC W16 32:31
3rd Ian Teasdale WCOC M55 32:36
4th Jackie Chapman LOC W55 32:57
5th Ben Breeze WCOC M16 33:14
6th Eileen Maxwell RR W50 34:48
7th Louise Dunn EBOR W55 35:00
8th Roger Jackson WCOC M65 35:55
9th Ben Goodwin WCOC M14 37:43
10th Julia Laverack WAROC W50 38:50
11th Louise Hagan WCOC W21 40:56
12th Jonathan Eaton WCOC M55 42:17
13th Ged Hagan WCOC M55 43:44
14th Syd Thomas WCOC M60 43:56
15th Joan Cumpstey BL W65 44:06
16th Chris Lates BL M75 48:05
17th Karen Blackburn BL W65 52:25
18th Elizabeth Dean CLOK W16 59:11
19th Sue Fryer LOC W55 60:30
20th Jessie Cave & Neimh Willey IND W21 63:29
21st John McCarthy IND M70 114:19
m1 Fran McDonald WCOC W65 46:25
m11 m16 Jack Bingham WCOC M18 47:13

Short Green

Splits

3.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Kirstin Maxwell RR W21 19:24
2nd Keiran Broadbent IND M8 30:50
3rd Catherine Wetherfield WCOC W50 32:31
4th Kim Leslie WCOC W50 32:45
5th Richard Moss BL M70 34:56
6th Jane Yates BL W45 38:16
7th Helen O'Donoghue SOLWAY W50 39:19
8th Tim O'Donoghue SOLWAY M60 39:50
9th Ailsa O'Donoghue SOLWAY W18 40:07
10th Alison Lowies IND W50 51:49
m14 Shirley Moss BL W70 42:27
m10 Anita Evans BL W60 53:56

Light Green

Splits

3.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rosie Spencer WCOC W14 28:05
2nd Joseph Sunley WCOC M12 30:42
3rd Henry Teasdale WCOC M12 31:04
4th Jessica Breeze WCOC W14 33:55
5th Celia Dean CLOK W55 42:04
6th James Birkinshaw WCOC M12 52:40
7th Jane Hunter WCOC W45 55:53

Yellow

Splits

2.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Wilfrid Teasdale WCOC M10 24:16
2nd Tom Rawle BL M12 32:05
3rd Isabel Sunley WCOC W10 34:03
4th Hannah Birkinshaw WCOC W9 46:33
m7 Diane Leesmith IND W45 54:13