Secondary Boys

Splits

8.800km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rufus Hodge William Howard   11:04
2nd Angus Moffatt Trinity   11:07
3rd Jordan Iveson Trinity   11:44
4th Luke Smith William Howard   12:20
5th Owen Ewart William Howard   15:16

Secondary Girls

Splits

8.100km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Graham William Howard   10:33
2nd Emily Batchelor William Howard   11:22
3rd Izzy Roberts Trinity   12:09
4th Esme Edwards Trinity   14:03
5th Claudia Robson William Howard   14:27
6th Crystal Wolfe William Howard   22:15
mp Harriet Mortimer William Howard   22:36

Year 2-4 Boys

Splits

7.600km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dean Batey Hayton Primary   12:02
2nd Cameron Sabouni Lanercost Primary   12:24
3rd Luke Temperly Hayton Primary   12:38
4th Daisy Greenwood Lanercost Primary   12:58
5th Ewan Simpson Lanercost Primary   13:17
6th Kit McMean Hayton Primary   14:11
7th Philip Mackay Lanercost Primary   14:20
8th Alasdair Evans Hayton Primary   14:42
9th Alex Harrison Hayton Primary   14:52
10th James Ryan Hayton Primary   15:28
11th Ethan Clode Cummersdale Primary   15:48
12th Matthew + Connor Cummersdale Primary   16:54
13th Lilly Taylor Hunter Hall   18:42
14th Alex Briggs Hayton Primary   21:11
15th Mathew + Emily Cummersdale Primary   21:21
16th Austin Warwick Longtown Primary   24:05
mp Marcus Chappell Hayton Primary   12:48
mp Matthew Sissons Hayton Primary   14:52
mp Michael Williamson Houghton Primary   15:22
mp Edward Lamb Hayton Primary   15:28
mp Will Hawkswell Hayton Primary   16:04
mp Josh Ward Cummersdale Primary   16:49

Year 2-4 Girls

Splits

7.800km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Laura Hazelhurst Hayton Primary   10:07
2nd Jasmine Campbell-Flynn Hunter Hall Primary   10:28
3rd Poppy Scholfield Hunter Hall Primary   10:45
4th Monika Davies Hayton Primary   12:46
5th Poppy Marr Hayton Primary   13:03
6th Elizabeth Gale Hunter Hall Primary   13:40
7th Hannah Cortes Hayton Primary   15:24
8th Hannah Temperly Hayton Primary   15:25
9th Rachel + Becky Houghton Primary   16:02
10th Anna Billington Hayton Primary   16:31
11th Katie Billington Hayton Primary   16:32
12th Emily Thomson Longtown Primary   17:08
13th Natalie + Victoria Houghton Primary   17:17
14th Jennifer Walker Cummersdale Primary   17:25
15th Alex Duckitt Hunter Hall Primary   17:32
16th Ellie Chappell Hayton Primary   18:01
17th Kayla Halliwell Crosby-on-Eden   18:53
18th Holly Lowes Hayton Primary   18:55
19th Kate Neville Lanercost Primary   19:35
20th Ava Lingard Hayton Primary   20:06
21st Kaitlyn Cookson Longtown Primary   20:19
22nd Holly North Houghton Primary   25:40
mp Thea Hackett Hayton Primary   12:58
mp Grace + Patricia Houghton Primary   26:14

Year 5/6 Boys

Splits

8.500km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Connor Dawson Longtown Primary   9:46
2nd Alexander Evans Hayton Primary   10:57
3rd Jonathan Irving Hayton Primary   11:55
4th William Hackett Hayton Primary   12:24
5th Callum Austin Thomlinson Junior   12:30
6th Tommy Blackburn Skelton Primary   12:46
7th Luke Kirkbride Houghton Primary   13:11
8th Owen Sinclair THOMLINSON JUNIOR   13:26
9th Rob Kenny Thomlinson Junior   13:41
10th Aaron Halliwell Crosby-on-Eden   13:59
11th Nathan Fidler Skelton Primary   14:11
12th Sam Jackson Houghton Primary   14:13
13th Craig Sutherland Cummersdale Primary   14:31
14th Aaron Lloyd Thomlinson Junior   15:03
15th Harry Lamb Houghton Primary   15:08
16th Danny Roper Skelton Primary   15:41
17th Rhys Batey Cummersdale Primary   15:46
18th Eddie Mullins Thomlinson Junior   16:08
19th Scott Watson Thomlinson Junior   17:06
20th Oliver Adamson Hayton Primary   17:53
21st Spencer Bird Hunter Hall Primary   18:53
mp Phil Harper Thomlinson Junior   12:14
mp Jack Cardwell Skelton Primary   13:06
mp Alex Batchelor Crosby-on-Eden   14:51
mp Mackenzie Marston Hunter Hall Primary   17:01
mp Tom Humphries Hunter Hall Primary   18:03
mp Charlie Scott Hunter Hall Primary   19:19

Year 5/6 Girls

Splits

8.300km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Samantha Bell Longtown Primary   10:52
2nd Kasia Davies Hayton Primary   11:08
3rd Abbie Sisson Hayton Primary   11:09
4th Katie Farley Skelton Primary   11:13
5th Phoebe Wright Skelton Primary   11:31
6th Vicky Morrow Longtown Primary   12:06
7th Phillipa Burgess Skelton Primary   12:17
8th Emily Lowes Hayton Primary   12:27
9th Helen Moffatt Stanwix Primary   12:52
10th Catherine Jackson Thomlinson Junior   12:59
11th Leah Storey Longtown Primary   14:28
12th Victoria Slater Longtown Primary   14:39
13th Paige Wardle Thomlinson Junior   15:01
14th Chloe Watson Houghton Primary   15:02
15th Holly Riddick Thomlinson Junior   15:22
16th Samantha Bell Skelton Primary   15:26
17th Georgia Easdon Thomlinson Junior   15:37
18th Chloe Glencross Thomlinson Junior   15:50
19th Emily Barkes Skelton Primary   16:12
20th Eden Rose Hunter Hunter Hall Primary   16:21
21st Katie + Daniel Welton Primary   16:49
22nd Lucy Mellor Houghton Primary   16:58
23rd Kyra Walton Houghton Primary   17:25
24th Francesca Weymouth Hunter Hall Primary   18:37
25th Roanne Hodnett Thomlinson Junior   18:39
26th Millie + Rebecca Cummersdale Primary   18:41
27th Yasmin Tinnion Hayton Primary   19:50
28th Francesca Ferard Hunter Hall Primary   21:06
29th Rachel Harrison Thomlinson Junior   22:10
30th Jane Brass Hunter Hall Primary   22:11
31st Becky Robinson Thomlinson Junior   22:59
32nd Danielle Smith Longtown Primary   34:48
33rd Rachel Harrison Longtown Primary   35:52
34th Sophie Simpson Longtown Primary   36:43
mp Alex Montgomery Hayton Primary   15:13