Primary Course A

Splits

1.600km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tommy Blackburn Skelton Primary   10:52
2nd Catherine Jackson Thomlinson Junior   11:53
3rd Jasmin Campbell Flynn Hunter Hall Primary   12:07
4th Becky Robinson Thomlinson Junior   12:15
5th Katie Farley Skelton Primary   12:27
6th Owen Sinclair Thomlinson Junior   12:36
7th Phil Harper Thomlinson Junior   12:50
8th Edward Lamb Hayton Primary   13:18
9th James Ryan Hayton Primary   13:31
10th Jonathan Irving Hayton Primary   13:39
11th Phoebe Wright Skelton Primary   14:51
12th Katie Billington Hayton Primary   15:01
13th Roanne Hodnett Thomlinson Junior   15:39
14th Vicky S + Sophie Longtown Primary   16:07
15th Matthew + Alex Hayton Primary   17:41
16th Emma Wolstencroft Welton Primary   20:09
17th Tyler English Welton Primary   20:30
18th Bethany Iveson Stanwix Primary   20:38
19th Natalia Carroll Houghton Primary   20:41
20th Oliver Adamson Hayton Primary   21:04
21st Kayla Halliwell Crosby-on-Eden Primary   21:09
22nd Cerys + Mackenzie Hayton Primary   22:25
23rd Kate Neville Lanercost Primary   28:21
24th Emily + Ellie Cummersdale Primary   32:34
mp Jack Sives Houghton Primary   9:01
mp Joshua Lewington Hunter Hall Primary   11:26
mp Ethan Clode Cummersdale Primary   11:32
mp Michael Williamson HOUGHTON PRIMARY   12:57
mp Harry Lamb Houghton Primary   13:16
mp Jordan Bell Longtown Primary   13:20
mp Leah + Emily Longtown Primary   13:31
mp Matthew Bell CUMMERSDALE PRIMARY   13:32
mp Alasdair Evans Hayton Primary   14:43
mp Anna + Poppy HAYTON PRIMARY   15:35

Primary Course B

Splits

1.600km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eddie Mullins Thomlinson Junior   10:41
2nd Dean Batey Hayton Primary   11:24
3rd Rachel Harrison Thomlinson Junior   11:33
4th William Hackett Hayton Primary   11:46
5th Emily Barkes Skelton Primary   12:09
6th Scott Watson Thomlinson Junior   12:15
7th Lucy Mellor Houghton Primary   12:43
8th Emily Thomson Longtown Primary   12:50
9th Vicky Morrow Longtown Primary   12:51
10th Arion + Ben Welton Primary   13:08
11th Danny Roper Skelton Primary   13:41
12th Craig Sutherland Cummersdale Primary   13:42
13th Paige Wardle Thomlinson Junior   14:18
14th Emily Lowes Hayton Primary   14:39
15th Francesca Weymouth Hunter Hall Primary   14:42
16th Patricia Schwatz Houghton Primary   14:52
17th Noah Scott Hayton Primary   15:02
18th Abbie Sisson Hayton Primary   15:14
19th Thea Hackett Hayton Primary   15:22
20th Alex Montgomery Hayton Primary   15:27
21st Austin +Jordan Longtown Primary   16:10
22nd Yasmin Tinnion Hayton Primary   17:06
23rd Daisy Holder Hunter Hall Primary   17:48
24th Ellie Chappell Hayton Primary   18:58
25th Samantha Bell Skelton Primary   19:43
26th Katie + Daniel Welton Primary   21:33
27th Rebecca Davies Cummersdale Primary   23:26
28th Alex Batchelor Crosby-on-Eden Primary   25:53
29th Rachel Harrison Longtown Primary   28:44
30th Matthew + Connor Cummersdale Primary   29:25
31st Daisy Greenwood Lanercost Primary   31:23
32nd Alisha Carroll Houghton Primary   33:43
33rd Grace Telforb Houghton Primary   33:45
34th Holly North Houghton Primary   35:56
35th Jennifer Walker Cummersdale Primary   38:41
mp Nathan Fidler Skelton Primary   12:57
mp Kit McMean Hayton Primary   13:55
mp Hannah + Hannah Hayton Primary   19:36
mp Marcus Chappell Hayton Primary   20:25
mp Philip Mackay Lanercost Primary   24:34

Primary Course C

Splits

1.600km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kasia Davies Hayton Primary   9:07
2nd Alexander Evans Hayton Primary   9:32
3rd Laura Hazelhurst Hayton Primary   10:04
4th Connor Dawson Longtown Primary   10:12
5th Luke Kirkbride Houghton Primary   10:13
6th Sam Jackson Houghton Primary   10:58
7th Elizabeth Gale Hunter Hall Primary   11:46
8th Leah Storey Longtown Primary   11:59
9th Helen Moffatt Stanwix Primary   12:30
10th Chloe Watson Houghton Primary   12:36
11th Lilly Taylor Hunter Hall Primary   13:08
12th= Phillipa Burgess Skelton Primary   13:12
12th= Callum Austin Thomlinson Junior   13:12
14th Tom Hawkswell Hayton Primary   13:29
15th Georgia Easdon Thomlinson Junior   14:09
16th Jack Cardwell Skelton Primary   14:10
17th Will Hawkswell Hayton Primary   14:41
18th Holly Riddick Thomlinson Junior   14:48
19th Samantha Bell Longtown Primary   15:09
20th Holly Lowes Hayton Primary   16:05
21st Aaron Halliwell Crosby-on-Eden Primary   16:14
22nd Anabel McClements Welton Primary   16:21
23rd Isabel Lamb Hayton Primary   20:19
24th Lily Marr Hayton Primary   20:45
25th Rachel Blaylock Houghton Primary   20:46
26th Monika Davies Hayton Primary   21:11
dnf Cameron Sabouni Lanercost Primary    
mp Luke Temperly Hayton Primary   14:36
mp Aaron Lloyd Thomlinson Junior   17:04
mp Grace Bareham Hayton Primary   17:21
mp Josh Ward Cummersdale Primary   18:33
mp Milly Berry Cummersdale Primary   21:57
mp Danielle Smith Longtown Primary   28:51

Secondary Course D

Splits

1.900km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Angus Moffatt Trinity   11:26
2nd Rufus Hodge William Howard   13:57
3rd Izzy Roberts Trinity   14:43
4th Harriet Mortimer William Howard   17:10
mp Jordan Iveson Trinity   13:26
dns Rosie Johnsen WILLIAM HOWARD   1002:19

Secondary Course E

Splits

1.900km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Graham William Howard   13:59
2nd Owen Ewart William Howard   16:32
3rd Claudia Robson William Howard   16:41
4th Esme Edwards Trinity   21:16
dnf Crystal Wolfe WILLIAM HOWARD