Course A

Splits

0.900km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Millward Beaconside   7:03
2nd Lucy Smith Long Marton   8:09
3rd Nathan Fidler Skelton   8:24
4th Max Burn Beaconside   8:31
5th Poppy Scholefield HUNTER HALL   8:41
6th Billy Waistell Stainton   8:56
7th Molly Woof SHAP   9:05
8th= Phillipa Burgess Skelton   9:56
8th= Morgan Weymouth HUNTER HALL   9:56
10th Cole Pollard Long Marton   10:08
11th Adam Walton Stainton   10:30
12th Jasmine campbell Flynn HUNTER HALL   10:54
13th David Graves Calthwaite   10:56
14th Lilly Taylor HUNTER HALL   11:02
15th Ben McGuffog Shap   11:08
16th Ellis Clementson Beaconside   11:17
17th Lauren Burrows Beaconside   11:18
18th Rhys Preston Stainton   11:19
19th Dylan Cowperthwaite Beaconside   11:23
20th Ethan Lake Beaconside   11:26
21st Luke Pattinson Shap   11:34
22nd Thomas Judson Shap   11:39
23rd Katie Joenn Calthwaite   11:50
24th Amy Shepherd Long Marton   12:53
25th Vincent Chan STAINTON   13:57
26th Joshua Lewington HUNTER HALL   14:27
27th Callum Stuchbery Shap   15:09
28th Joe Bell Alston   15:57
29th Phoebe Lowes Calthwaite   16:09
30th= Byron Hutchinson Long Marton   17:21
30th= Stacey Ousby Stainton   17:21
32nd Keir-Jake Thompson Stainton   18:42
33rd Jamie Lees Long Marton   19:26
34th Katie Edgar Long Marton   20:14
35th Sophie Kolek Stainton   22:04
36th Jessica Holt ALSTON   22:22
37th Jess McCormack ALSTON   23:14
38th Ellie Goodfellow Alston   23:45
39th Michael Strong Long Marton   25:58
40th Alex Duckett HUNTER HALL   30:06
mp Angus Clifford HUNTER HALL   6:39
mp George Guthrie STAINTON   10:29
mp Abigail Westhorpe SHAP   10:38
mp Maya Corrie SHAP   10:39
mp Morgan Ellis STAINTON   12:11
mp Emily Rush STAINTON   16:28
mp Emily Lancaster STAINTON   18:31
mp Maddie Rockliffe King HUNTER HALL   20:42
mp Tamara Swann STAINTON   21:37
mp Connie Rockliffe King HUNTER HALL   24:28
mp Trudy Pollard LONG MARTON   24:41
mp Courtney Beatham BEACONSIDE   28:02
mp Molly Banks BEACONSIDE   28:09
mp Charlotte Rice STAINTON   31:17
mp Jessica Cartmel STAINTON   37:20

Course B

Splits

0.900km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elliot Palmer Long Marton   8:13
2nd Oliver May HUNTER HALL   8:23
3rd Tommy Blackburn SKELTON   8:36
4th Sarah Atkinson Long Marton   9:37
5th Katie Farley Skelton   9:43
6th Zac Machell Long Marton   10:18
7th Charlie Scott HUNTER HALL   10:27
8th Elizabeth Gale HUNTER HALL   10:37
9th Riley Moffat Stainton   11:01
10th Tom Ramsdale Stainton   11:08
11th Kayleigh Tweddle Stainton   11:24
12th Cameron Greaves Shap   11:36
13th Francesca Weymouth HUNTER HALL   11:41
14th Matthew Smith Stainton   11:51
15th Jamie Fawcett Stainton   12:04
16th Holly Tyreman Beaconside   12:08
17th Emily Guthrie Stainton   12:13
18th Tom Humphries HUNTER HALL   12:22
19th Emily Baker Stainton   12:50
20th Oliver Law Shap   12:53
21st Phoebe Wright Skelton   13:23
22nd Caitlin Mitchell Stainton   13:29
23rd Rowan Dodd ALSTON   13:54
24th William Liquorice Alston   14:18
25th Michaela Sowerby Shap   14:22
26th Alex Verrall Calthwaite   14:50
27th Adam Land Beaconside   15:03
28th Abby Dadley Stainton   15:05
29th Emma Atkinson Shap   16:14
30th Lois Munro Beaconside   16:20
31st Emma Houghton Stainton   16:39
32nd Emily Palmer LONG MARTON   17:04
33rd Alice Mepham Shap   18:24
34th Jayne Hodgson Alston   18:45
35th Daisy Holder HUNTER HALL   18:48
36th George Edgar LONG MARTON   19:54
37th Todd Ingram LONG MARTON   19:57
38th= Grace Hardman STAINTON   20:03
38th= Jade Rumney Long Marton   20:03
40th Carys Benn Stainton   20:12
41st Samantha Veitch Stainton   20:28
42nd James Salt Stainton   20:50
43rd Elizabeth Seaton Calthwaite   21:11
44th Bobbie Philipson Alston   22:20
45th Sally Waistell Stainton   23:21
46th Tara Gaughan Long Marton   23:52
47th Lucy Morse HUNTER HALL   24:14
mp Danny Roper SKELTON   11:42
mp Bradley Wilson ALSTON   12:12
mp Max Graham BEACONSIDE   13:00
mp George Wilson CALTHWAITE   14:58
mp Eliza Gutteridge LONG MARTON   16:19
mp Chloe Swann LONG MARTON   18:57

Course C

Splits

1.000km 10m

Pos Name Club Age Class Time