Primary Course A

Splits

1.000km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Connor Dawson LONGTOWN PRIMARY   6:12
2nd Vicki Slater LONGTOWN PRIMARY   6:46
3rd Catherine Jackson THOMLINSON JUNIOR   7:09
4th Jack Cardwell SKELTON PRIMARY   7:45
5th Daniel Gibson WELTON PRIMARY   7:50
6th Lilly Taylor HUNTER HALL PRIMARY   7:51
7th Danny Roper SKELTON PRIMARY   7:55
8th Alex Bachelor CROSBY-ON-EDEN PRIMARY   8:30
9th Francisca Weymouth HUNTER HALL PRIMARY   8:42
10th Kyra Walton HOUGHTON PRIMARY   9:06
11th Vicki Morrow LONGTOWN PRIMARY   9:10
12th Tiegan Burns LONGTOWN PRIMARY   9:47
13th Arron Thomson WELTON PRIMARY   10:19
14th Philip Mackay LANERCOST PRIMARY   11:08
15th Michaela Halliwell CROSBY-ON-EDEN PRIMARY   11:17
16th Katie Billington HAYTON PRIMARY   11:21
17th Samantha Bell SKELTON PRIMARY   12:08
18th William Hacket HAYTON PRIMARY   12:18
19th Natalie Carroll HOUGHTON PRIMARY   12:57
20th Alex Montgomery HAYTON PRIMARY   13:16
21st Owen Sinclair THOMLINSON JUNIOR   13:31
22nd Kasia Davies HAYTON PRIMARY   14:20
23rd Alisha Carroll HOUGHTON PRIMARY   14:35
24th Ben + Tyler WELTON PRIMARY   14:56
25th Will Hawkswell HAYTON PRIMARY   20:03
26th Noah Scott HAYTON PRIMARY   22:03
27th Aaron Lloyd THOMLINSON JUNIOR   23:30
28th Holly + Victoria HOUGHTON PRIMARY   24:42
29th James Ryan HAYTON PRIMARY   25:32
mp Angus Clifford HUNTER HALL PRIMARY   5:32
mp Morgan Weymouth HUNTER HALL PRIMARY   6:37
mp Oliver May HUNTER HALL PRIMARY   6:41
mp Michael Williamson HOUGHTON PRIMARY   6:51
mp Holly Riddick THOMLINSON JUNIOR   8:14
mp Alasdair + Kit HAYTON PRIMARY   8:48
mp Rob Kenny THOMLINSON JUNIOR   8:58
mp Phillipa Burgess SKELTON PRIMARY   10:59
mp Joshua Ward CUMMERSDALE PRIMARY   14:31
mp Tom Hawkswell HAYTON PRIMARY   18:44

Primary Course B

Splits

1.000km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Bell LONGTOWN PRIMARY   6:12
2nd Tommy Blackburn SKELTON PRIMARY   6:30
3rd Eddie Mullins THOMLINSON JUNIOR   6:42
4th Ethan Clode CUMMERSDALE PRIMARY   6:58
5th Matthew Bell CUMMERSDALE PRIMARY   7:02
6th Paige Wardle THOMLINSON JUNIOR   7:14
7th Craig Sutherland CUMMERSDALE PRIMARY   7:26
8th Jonathan Irving HAYTON PRIMARY   8:02
9th Leah Storey LONGTOWN PRIMARY   8:14
10th Callum Austin THOMLINSON JUNIOR   8:22
11th Matthew + Connor CUMMERSDALE PRIMARY   8:27
12th Becky Robinson THOMLINSON JUNIOR   8:41
13th= Rhys Batey CUMMERSDALE PRIMARY   8:51
13th= George + Annabel WELTON PRIMARY   8:51
15th Helen Moffatt STANWIX PRIMARY   9:31
16th Emma Wolstencroft WELTON PRIMARY   9:50
17th Thea + Marcus HAYTON PRIMARY   11:17
18th Oliver Adamson HAYTON PRIMARY   11:42
19th Luke Temperly HAYTON PRIMARY   13:09
20th Chloe Glencross THOMLINSON JUNIOR   15:36
21st Ellie Chappell HAYTON PRIMARY   16:02
22nd Yasmin HAYTON PRIMARY   16:14
mp Chloe Watson HOUGHTON PRIMARY   7:12
mp Becky + Rachel HOUGHTON PRIMARY   7:47
mp Joshua Fawkes CUMMERSDALE PRIMARY   8:04
mp Austin Warwick LONGTOWN PRIMARY   8:40
mp Vicki S + 1 LONGTOWN PRIMARY   8:41
mp Matthew + Alex HAYTON PRIMARY   10:05
mp Phoebe Wright SKELTON PRIMARY   11:40
mp Holly Lowes HAYTON PRIMARY   14:23
mp Hannah Temperly HAYTON PRIMARY   15:52

Primary Course C

Splits

1.000km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alexander Evans HAYTON PRIMARY   6:06
2nd Phil Harper THOMLINSON JUNIOR   6:13
3rd Georgia Easdon THOMLINSON JUNIOR   6:47
4th Grace Bareham HAYTON PRIMARY   8:14
5th Alex Tonge CUMMERSDALE PRIMARY   8:23
6th Ewan Simpson LANERCOST PRIMARY   8:34
7th Emily Lowes HAYTON PRIMARY   8:49
8th Jack Sivies HOUGHTON PRIMARY   8:59
9th Katie + Chloe CUMMERSDALE PRIMARY   9:05
10th Rachel Harrison THOMLINSON JUNIOR   9:10
11th Anna + Poppy HAYTON PRIMARY   9:27
12th Rachel Harrison LONGTOWN PRIMARY   9:30
13th Isabel + Lily HAYTON PRIMARY   9:39
14th Danielle Smith LONGTOWN PRIMARY   9:43
15th Jodie Davidson WELTON PRIMARY   9:56
16th= Jordan Bell LONGTOWN PRIMARY   9:57
16th= Sam + 1 LONGTOWN PRIMARY   9:57
18th Dean Batey HAYTON PRIMARY   9:58
19th Patricia + Grace HOUGHTON PRIMARY   10:42
20th Luke Kirkbride HOUGHTON PRIMARY   10:56
21st Harry Lamb HOUGHTON PRIMARY   11:00
22nd Katie Farley SKELTON PRIMARY   11:15
23rd Alex Bell CROSBY-ON-EDEN PRIMARY   11:52
24th Monika Daviers HAYTON PRIMARY   14:25
25th Roanne Hodnett THOMLINSON JUNIOR   15:23
26th Katie O'Brien WELTON PRIMARY   16:46
27th Millie + Mia CUMMERSDALE PRIMARY   17:51
mp Emily Barkes SKELTON PRIMARY   8:29
mp Scott Watson THOMLINSON JUNIOR   11:16
mp Cerys, Ava +Mackenzie HAYTON PRIMARY   16:14

Secondary Course D

Splits

1.300km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tyler Burns WILLIAM HOWARD   8:25
2nd Luke Smith WILLIAM HOWARD   8:38
3rd Emma Graham WILLIAM HOWARD   9:57
4th Harriet Mortimer WILLIAM HOWARD   10:38
5th Esme Edwards TRINITY   24:30
mp Jordan Mlynek WILLIAM HOWARD   10:48
mp Siobhan Wilson WILLIAM HOWARD   15:37

Secondary Course E

Splits

1.300km 0m

Pos Name Club Age Class Time
1st Angus Moffatt TRINITY   7:55
2nd Izzy Roberts TRINITY   11:47
3rd Rufus Hodge WILLIAM HOWARD   12:10
4th Emily Batchelor WILLIAM HOWARD   12:22
5th Claudia Robson WILLIAM HOWARD   12:24
6th Owen Ewart WILLIAM HOWARD   17:16
7th Will Van Nuil WILLIAM HOWARD   18:19
mp Rosie Johnsen WILLIAM HOWARD   9:24
mp Kenny Wilson WILLIAM HOWARD   9:58
mp Crystal Wolfe WILLIAM HOWARD   22:38